м. Хмельницький, Ярослав Мудрого 1

0984176065

info@profi.km.ua

Ноутбук не включається

Причин по яких Ваш ноутбук перестав реагувати на кнопку включення багато.

 

Від найпростіших, які Ви можете усунути самостійно, без візиту в сервісний центр, до складних, які навіть кваліфікований майстер може лагодити декілька днів.

 

Розглянемо «прості» випадки «невключення».

1.     Вийшла з ладу сама кнонка включення. Випадок досить рідкісний, оскільки кнопка включення простий і надійний механізм.

2.      «Згорів» Зарядний пристрій. Ноутбук перестав заряджатися, акумуляторна батарея поступово розрядилася, і ноутбук більше не включається. Тут вихід очевидний — купити новий зарядний пристрій.

3.     Зламався роз’єм зарядки ноутбука. Буває досить часто. Тут все закінчується як в пункті два — ноутбук не включається. Як правило користувачі розуміють що з роз’ємом «щось не те» і звертаються в сервісний центр з проханням замінити роз’єм зарядки.

4.      Згорання Південного моста. Чому цей випадок ми віднесли до простих? Тому що несправність південного моста легко діагностується, а робота по його заміні, за наявності інфрачервоної паяльної станції, не викликає істотних труднощів.

Тепер «складні» випадки.

1. Коротке замикання на материнській платі. Відбувається при згоранні якого або або групи елементів материнської плати : транзисторів, резисторів, конденсаторів, чіпів і інших мікросхем.

Тут завдання виявити несправний елемент і зробити його заміну.

 

2. Один з найпоширеніших складних випадків коли ноутбук не включається — це згорання шим-контроллера чергової напруги.

На материнській платі до включення ноутбука більшість мікросхем живлять від напруги 3.3В і 5В. Але на роз’єм зарядки ноутбука як відомо «приходить» 19Вольт.

Шим контроллер чергової напруги — це якраз та мікросхема яка перетворить вхідні 19В в 3.3В і 5В. Якщо шим-контроллер виходить з ладу, то на плату починає подаватися тільки 19В.

В цьому випадку як правило спрацьовує внутрішня система захисту ноутбука, що призводить до відсутності якої-небудь реакції на кнопку включення.

 

Клієнтам важливо розуміти, що ремонт подібного роду складний і трудомісткий процес.

У підсумкову вартість ремонту у разі коли ноутбук не включається закладена не стільки ціна згорілих транзисторів або шим-контроллеров, а трудовитрати співробітників сервісного центру.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *