м. Хмельницький, Ярослав Мудрого 1

0984176065

info@profi.km.ua

Перегрів ноутбука

Чищення ноутбука від пилу. Заміна вентилятора.

Що потребує охолодження?

Щороку продуктивні потужності комп’ютерної техніки збільшуються в геометричній прогресії, усе більш ускладнюючи проблему відведення тепла, що виділяється, з маленького закритого корпусу.

 

У сучасному ноутбуку знаходиться чимала кількість елементів, відведення тепла від яких є основним завданням, як технологів компаній, так і рядових користувачів.Особливим елементів, що потребує першочергового охолодження, являється центральний процесор — серце сучасної машини.

Потужність сучасного мікропроцесора, що виділяється, вже перевалила за 100 Вт, що складає переконливу величину, виходячи з малої площі кристала. Необхідно пам’ятати, що від стабільності роботи цього елементу залежить безперебійна робота усього апарату. Північний і Південний мости знаходяться на другому місці в списку важливих охолоджуваних елементів, оскільки тут зосереджені високочастотні напівпровідникові елементи.

 

Графічний адаптер (відеочіп) — складний пристрій, що утримує на платі цілий ряд складних високочастотних чіпів. З причини того, що розташовані усі ці елементи зовсім поряд на невеликій по площі відеокарті, охолодження цього елементу є непростим завданням.

Причини перегрівання ноутбука. Яким способом робиться чистка ноутбука від пилу?

Ноутбук, як і будь-який інший пристрій вимагає регулярного профілактичного обслуговування (профілактики). Однією з форм профілактики є чищення.

 

Забруднення, погіршення роботи системи охолодження, викликає перегрівання, що виливається в дуже серйозні проблеми, аж до виходу з ладу таких дорогих компонентів, як відеокарта або процесор. Як не складно здогадатися, відновити працездатність ноутбука після таких поломок куди складніше і дорожче, ніж зробити профілактику.

Проводити чищення слід регулярно, оскільки лэптоп досить швидко забруднюється. В принципі досить виконуватиме чищення 2-3 рази в рік. А робити її повинен виключно професіонал, що має необхідні інструменти і досвід в цій області. Зверніть увагу, що різні лэптопы чистяться по-різному — специфіка компонування деяких марок і моделей викликає чималі утруднення в роботі, втім, для майстрів РБК-Компьютерс такі проблеми не стають перешкодою.

 

Ваш ноутбук став сильно грітися і вимикатися. Відразу зрозуміло, що проблема в системі охолодження і без розбору ноутбука розв’язати проблему неможливо. Тут можуть бути 2 причини: або забруднення пилом, або несправність вентилятора (кулера).У окремих випадках може знадобитися заміна усієї системи охолодження.

Чищення ноутбука усередині від пилу виконується майстром у вашій присутності. Якщо ж причина перегрівання в повільно кулері, що обертається, то знадобиться його ремонт або заміна кулера ноутбука. Завдяки великому складу запчастин, заміна вентилятора ноутбука в нашому сервісному центрі виконується негайно.

 

Але найчастіше проблема перегрівання вирішується лише чищенням. Вартість чищення ноутбука від пилу із заміною термопасти -500 грн. Рекомендується регулярно робити профілактичну чистку. Вартість чищення  в профілактичних цілях складає 250грн.

Ремонт системи охолодження ноутбука.

Спершу, природно, треба відключити лэптоп від мережі, від’єднати батарею. Робиться розбирання корпусу, а також відключення шлейфів. Чистимо найбільш помітні забруднення, система охолодження чиститься за допомогою пилососа. Більше важкодоступні місця продуваються балончиком із стислим повітрям. Робиться промивання клавіатури. Після завершення усіх етапів, відбувається складання ноутбука в первинний стан.

 

Якщо корпус знаходиться в незадовільному стані, можливе проведення косметичного ремонту, для видалення жирних забруднень і подряпин різної глибини Завершальний тест, перевіряючий працездатність. Цей пункт украй обов’язковий, оскільки ризик пошкодити якусь деталь при розборі/зборі завжди є присутнім.

 

Усі ці пункти однаково важливі, хоча кожен професіонал складає для себе індивідуальний план чищення, головне тут — досягнення кінцевого результату, який ще надовго продовжить безперебійну роботу вашого улюбленця.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *