Ремонт телевізорів

Сучасні телевізори разюче відрізняються від тих, які були всього 20-30 років тому. Проте загальний принцип роботи залишився той же і багато поломок можна усувати, як і раніше. Додалися такі, як несправність матриці або мікросхеми. Чим складніше і більше функцій має телевізор, тим більше несправностей можна виявити.

Основні поломки ЖК телевізорів

Немає реакції на пульт управління.
Така проблема відбувається із-за поломки блоку живлення (можливо внаслідок тривалої роботи приладу або стрибків напруги). Ще однією причиною може бути несправність плати управління (ssd модуля), яка викликана неправильним підключенням інших пристроїв до телевізора. Ремонт модуля можна здійснити, оскільки деталі плати замінюються. Телевізор може не включатися із-за зносу ламп і несправності модуля підсвічування, у такому разі заміна ламп виправить ситуацію. Але, якщо така поломка відбувається з новим телевізором, то це вже заводський брак.
Тьмяне зображення. Іноді зображення з’являється і, здається, зникає, але якщо направити на екран промінь світла, то будуть помітні контури зображення. Однією з причин цієї несправності може бути вихід з ладу інвертора, що відповідає за підсвічування екрану. Фахівці з сервісного центру замінять несправні деталі.
найбільшою проблемою є поломка екрану телевізора. Симптомами такої поломки може бути поява всіляких плям на екрані, білих або чорних точок. Цей ремонт буде непростим і дуже дорогим. Відремонтувати його вдома не вийде, оскільки для цього треба спеціальне устаткування з контролем параметрів і багато часу.
Ще однією причиною не включаемости телевізора може бути попадання усередину його вологи і пилу. Якщо на телевізор випадково пролили яку-небудь рідину, треба відразу ж відключити прилад від мережі, спробувати зняти задню панель і висушити вологе місце за допомогою фену.
Пропав звук. Причин такої несправності декілька. При тривалій експлуатації із-за зносу або заводського браку може вийти з ладу динамік. Звук пропадає із-за поганих контактів або неякісному складанню телевізора. Якщо згоріла мікросхема, це теж відіб’ється на звуці. Іноді з’являються такі перешкоди, як тріск або шипіння. Сучасні моделі занадто складні, щоб намагатися самостійно розв’язати таку проблему, тому варто викликати майстра. Він зробить діагностику і визначить, можливо несправний радіоканал, стався збій в пам’яті або несправний центральний процесор.
Пам’ятайте! Дотримуйтеся простих правил експлуатації телевізора :

йдучи з будинку, не забувайте відключити телевізор від мережі;
не ставте прилад поряд з опалювальними приладами;
частіше протирайте пил.
Один раз в рік досить викликатиме майстра для профілактичного чищення і огляду телевізора. Він почистить телевізор від пилу і забруднень, перевірить усі контакти, справність вилки і шнура.

Поводьтеся з телевізором акуратно. Так можна значно продовжити термін його роботи.

Як робиться ремонт телевізорів?
Телевізор, як і будь-який інший побутовий прилад, має неприємну властивість ламатися.

Власник повинен визначитися і прийняти рішення.

1.      Узяти черговий кредит і придбати новий телевізор

2.       Звернутися до фахівця і відремонтувати наявний телевізор.


            У разі ухвалення рішення на користь ремонту телевізора і звернення до телемайстра починається робота телемайстра. Саме з моменту звернення починається ремонт, а не з моменту відкручування гвинтів. Чому так? Тому що з моменту звернення клієнта починається перший етап ремонту «ДІАГНОСТИКА».

Завдання телемайстра витягнути із спілкування з клієнтом максимум інформації про причини виходу з ладу телевізора, а саме: за яких обставин вийшов з ладу? Перестав працювати під час перегляду, при черговому включенні/виключенні, після тривалого простою і тому подібне. Можливо, клієнтом була помічена вертикальна або горизонтальна смуга у момент виходу з ладу. Відчувався запах гару, чувся сторонній гул і так далі. Аналізуючи отриману інформацію, фахівець вже може припустити причину дефекту, несправний блок і можливо елемент, що навіть вийшов з ладу.

Майстер уважно огляне робочу плату, очистить її від пилу. Дуже часто зовнішній огляд дає підтвердження припущень зроблених в результаті попереднього аналізу. Ніколи не включайте телевізор, не зробивши попередніх вимірів у блоці живлення. Етап «ДІАГНОСТИКИ» плавно переходить в етап пошуку і усунення несправності. Ніколи не залишайте» спучені» конденсатори, в якому б блоці вони не стояли.

У блоках живлення «вікових» часто виходять з ладу часовизначальні елементи (зазвичай конденсатори), навіть якщо вони справні і дефект не пов’язаний з блоком живлення.

Треба обов’язково пропаяти усі тріщинки в місцях пайки, особливо в силових блоках. Після закінчення ремонту телевізорів треба обов’язково виконати десятихвилинний «прогін», зробіть корекцію розміру зображення по випробувальній таблиці, перевірте усі регулювання. Вимкнувши телевізор з мережі, перевіряються силові елементи на теплове розігрівання. Якщо все в нормі і відсутнє почуття незадоволення, можна закривати кришку.

Ціни на ремонт телевізора
У нашому сервісному центрі вартість ремонту телевізорів знаходиться в інтервалі 600-1500грн., що практично завжди робить ремонт економічно доцільним.