м. Хмельницький, Ярослав Мудрого 1

0984176065

info@profi.km.ua

Залили ноутбук, що робити?

Які перші дії, якщо залили ноутбук?

Ноутбук необхідно повністю знеструмити.

 

1) Насамперед необхідно відключити зарядний пристрій і вийняти акумуляторну батарею. Якщо ви цього не зробите, то почнеться швидкий процес корозії металевих доріжок на платі.

 

2) Далі необхідно поставити лептоп клавіатурою вниз («будиночком»).  Почекати, поки витече якомога більше рідини.

 

3) Не зволікати із зверненням в сервісний центр. Справа в тому що на материнській платі розташований елемент живлення CMOS, який подає напругу на плату, навіть у відсутності акумулятора. А це означає, що процес корозії триватиме навіть без акумулятора.

Ремонт залитих ноутбуків

Ремонт залитого ноутбука відноситься до складних ремонтів, проте більше 90% залитих ноутбуків нам вдається повернути в початковий, повністю робочий стан.

 

Складність ремонту залитого ноутбука безпосередньо залежить від часу того, що пройшов з моменту залиття, і від перших дій користувача. Після залиття як правило виходять з ладу (згорають) високовольтні елементи материнської плати ноутбука. Це вхідні ключі, ШИМ-контроллери, чарджер. Часто горять мультиконтроллер і південний міст (хаб).

 

На першому етапі ремонту завдання майстра локалізувати місце залиття і випаяти елемент живлення CMOS, очистити від оксидів місця залиття ноутбука  і перевірити УСІ елементи материнської плати на які безпосередньо потрапила рідина.

 

Далі по схемі робиться перевірка ланцюгів живлення і заміряються опір основних мікросхем материнської плати.

 

Далі можлива спроба включення ноутбука…

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *